Sledování procesu a kontrola kvality V dnešní době jsou spolehlivost a přesnost rozhodující otázky, jak snížit náklady a zvýšit produktivitu a kvalitu. Kontinuální, real-time a on-line infračervené zobrazování poskytuje důležitý sledovací a kontrolní nástroj pro výrobu a vytváření procesů.

Ke známým termovizním kamerám s využitím MWIR nebo LWIR vlnového rozsahu, přidají SWIR termokamery značnou hodnotu při sledování procesů a řízení jakosti (QC), jak odhalit škody nebo vady, které jsou neviditelné pomocí termokamery.

Xenics kamery pomáhají při kontrole a řízení mechanického a elektronického výrobní zařízení, jako dopravníkové pásy, obráběcích strojů a robotické paže.
Kde se sledování procesu a řízení kvality používá?

Měření teploty v řízení procesů a automatizaci je široce využíváno nejen pro bezkontaktní měření, ale i pro kontrolu kvality některých procesů, jako je lisování, pájení, těsnění, třídění, atd. Termovizní (LWIR) kamery jsou široce používány v automobilovém, potravinářském a elektronickém průmyslu. Termografické zobrazování pro vysokoteplotní materiály, jako je ocel nebo sklo může být také zpracována s SWIR kamerami.

SWIR kamera může vidět skrz materiály, které jsou průhledné pro viditelné světlo. To umožňuje měření nebo detekci vlastností, jako je úroveň naplnění, vad, artefaktů, inspekce balení, atd. Voda (vlhkost) absorbuje IR světlo v krátkovlnné oblasti, tato vlastnost umožňuje analýzu dozrání zeleniny, suchosti materiálu, obsahu vlhkosti nebo úroveň plnění.

Spektrální analýza v SWIR vlnové délce je široce používána pro všechny druhy aplikací, jako je třídění odpadu, kontrola potravin, zemědělství a těžebního průmyslu.